Rozšířená nastavení

Rozšířená nastavení vám umožní přizpůsobit rozšířená nastavení XProtect Smart Client. Pokud s rozšířenými nastaveními a jejich fungováním nejste obeznámeni, ponechejte v platnosti výchozí nastavení. Když se připojíte k některým zabezpečovacím systémům, je možné, že uvidíte sloupec Podle serveru. Pomocí tohoto sloupce můžete nastavit, aby se aplikace XProtect Smart Client řídila doporučeným nastavením serveru, které je vymezeno v profilech aplikace Smart Client. Některá nastavení již mohou být řízena ze serveru. V takovém případě závisí na konfiguraci na serveru, zda tato nastavení budete moci přepsat.

Název

Popis

Multicast

Váš systém podporuje vícesměrové vysílání živých datových proudů ze záznamových serverů na klienty. Pokud chce živé video z jedné kamery prohlížet více uživatelů aplikace XProtect Smart Client, vícesměrové vysílání značně šetří systémové prostředky. Vícesměrové vysílání je obzvláště užitečné, pokud používáte funkci Matrix, v níž video z jedné kamery vyžaduje více klientů.

Vícesměrové vysílání je možné pouze pro živé datové proudy, ne pro video/audio záznamy.

Aktivováno: toto je výchozí nastavení. Záznamové servery a kamery musí mít funkci aktivovánu i v klientovi XProtect Management Client, aby bylo vícesměrové vysílání ze serverů na klienty možné.

Vypnuto: vícesměrové vysílání není k dispozici.

Akcelerace hardwaru

Určuje, zda se používá hardwarově akcelerované dekódování. V zobrazení s mnoha kamerami je zatížení CPU vysoké. Hardwarová akcelerace přesune část zátěže CPU do GPU (grafického procesoru). Zlepší se tak dekódovací schopnosti a výkon počítače. Je to užitečné, zejména když prohlížíte několik proudů videa H.264/H.265ClosedKompresní standard pro digitální video. Standard používá ztrátovou kompresi, jako MPEG. s vysokou frekvencí snímkůClosedVeličina indikující množství informací obsažených v pohyblivém videu. Obvykle se měří v počtu snímků za sekundu (FPS). a vysokým rozlišením.

Výchozí nastavení je Automaticky. Na počítači hledá prostředky pro dekódování, a pokud jsou k dispozici, vždy aktivuje hardwarovou akceleraci.

Nastavení Vypnuto hardwarovou akceleraci vypne. Dekódování zpracovává pouze CPU.

Maximální počet vláken dekódování

Určuje, kolik vláken dekódování bude využíváno k dekódování proudů videa. Pomocí této možnosti můžete zlepšit výkon v počítačích s více jádry, v režimu živého obrazu i v režimu přehrávání. Přesné zlepšení výkonu závisí na proudu videa. Toto nastavení je využitelné především při používání silně kódovaných proudů videa ve vysokém rozlišení (například ve formátu H.264/H.265), u kterých může být potenciál zlepšení výkonu velmi významný, a méně využitelné například pro formáty JPEG nebo MPEG-4. Pamatujte, že dekódování pomocí více vláken je obecně náročné na paměť. Ideální nastavení závisí na typu používaného počítače, na počtu zobrazovaných kamer a na jejich rozlišení a snímkové frekvenci.

Normální znamená, že bez ohledu na počet jader počítače bude vždy používáno pouze jedno jádro na jednu položku zobrazení kamery.

Výchozí nastavení je Automaticky. Automaticky znamená, že počítač použije tolik vláken na položku zobrazení, kolik má jader. Maximální počet vláken, jež může počítač využít, je ale osm, a počet skutečně použitých vláken může být nižší v závislosti na použitém kodekuClosedTechnologie pro kompresi a dekompresi zvukových a obrazových dat, například v exportovaném souboru AVI. (technologii komprese a dekomprese).

Zkušení uživatelé mohou vybrat, kolik vláken se má používat, přičemž maximem je osm. Vybraný počet představuje maximum. Počet skutečně použitých vláken může být nižší v závislosti na použitém kodeku (technologii komprese a dekomprese).

Toto nastavení ovlivní všechny položky zobrazení s kamerami, a to ve všech zobrazeních, v režimu živého obrazu i v režimu přehrávání. Nelze zadat nastavení pro jednotlivé položky zobrazení s kamerami nebo zobrazeními. Vliv tohoto nastavení nemusí být stejně vhodný pro všechny položky zobrazení s kamerami a zobrazeními. Doporučujeme proto určitou dobu sledovat jeho účinky a v případě potřeby toto nastavení upravit tak, abyste dosáhli optimální rovnováhy mezi zlepšením výkonu a využitím paměti.

Adaptivní streamování

Ovládací prvky při použití adaptivného streamování. V zobrazení s mnoha kamerami je zatížení CPU a GPU vysoké. Adaptivní streaming umožňuje aplikaci XProtect Smart Client automaticky vybírat živé proudy videa s nejlepší shodou rozlišení, která odpovídá proudům videa požadovaným v položkách zobrazení. To sníží zátěž na jednotky CPU a GPU a tak zlepší schopnost dekódování a výkon počítače.

Tato možnosti je ve výchozím nastavení nastavena na Deaktivováno. Neprovádí se žádný automatický výběr datového toku.

Možnost Aktivováno skenuje konfiguraci systému XProtect, vyhledává dostupné datové proudy a vybírá ty, které nejlépe odpovídají vybranému zobrazení.

Přestože lze adaptivní streamování povolit jen tehdy, když je k dispozici pouze jeden datový tok, musíte mít na to, abyste mohli využívat výhody adaptivního streamování, alespoň dva datové toky na kameru s různým rozlišením.

Toto nastavení ovlivňuje všechna zobrazení v režimu živého obrazu.

Zrušení prokládání

Prokládání určuje, jak má být obraz obnovován na obrazovce. Obraz je obnovován tak, že je nejdříve skenován každý lichý řádek obrazu a potom je skenován každý sudý řádek obrazu atd. To umožňuje rychlejší obnovovací frekvenci, protože během jednotlivých skenování se zpracovává méně informací. Prokládání obrazu však může způsobovat blikání nebo mohou být při každém skenování viditelné změny na polovině řádků obrazu. Pokud vyberete možnost Zrušení prokládání, video se bude převádět do neprokládaného formátu. Většina kamer neprodukuje prokládané video a tato možnost nebude mít žádný vliv na kvalitu nebo výkon neprokládaného videa.

Výchozí nastavení je Bez filtrů. Nebude použito zrušení prokládání, díky čemuž se při pohybu objektů mohou na obrazech objevovat charakteristické roztřepené okraje. Důvodem je to, že sudé a liché řádky plného obrazu jsou skládány dohromady, aby vytvořily obraz v plném rozlišení. Avšak kamera je nezachycuje ve stejnou chvíli, a proto pohybující se objekty nebudou vyrovnány mezi dvěma soubory řádků, čímž vznikne efekt roztřepených okrajů. Vliv na výkon: Žádný.

Svislé roztažení horního pole: Tato možnost používá pouze sudé řádky. Každý lichý řádek bude „zkopírován“ z předchozího (sudého) řádku. V důsledku toho se nebudou objevovat roztřepené okraje, ale dojde ke snížení svislého rozlišení. Vliv na výkon: Je méně náročné než možnost Bez filtrů, protože je třeba zpracovat pouze poloviční počet řádků.

Svislé roztažení dolního pole: Tato možnost používá pouze liché řádky. Každý sudý řádek bude „zkopírován“ z předchozího (lichého) řádku. V důsledku toho se nebudou objevovat roztřepené okraje, ale dojde ke snížení svislého rozlišení. Vliv na výkon: Je méně náročné než možnost Bez filtrů, protože je třeba zpracovat pouze poloviční počet řádků.

S přizpůsobením obsahu: Tato možnost použije filtr na oblasti obrazu, kde by se jinak objevily roztřepené okraje. V oblastech, kde nejsou zjištěny roztřepené okraje, není obraz nijak upravován. Při použití této možnosti nebude docházet k roztřepení okrajů a v oblastech obrazu, kde k nim není tendence, bude zachováno úplné svislé rozlišení. Vliv na výkon: Je náročnější než možnost Bez filtrů, protože celkové nároky na procesor na každý dekódovaný a vykreslený snímek stoupají asi o 10 %.

Překrytí diagnostiky videa

Ve vybraném zobrazení můžete zobrazit nastavení a úroveň výkonu proudu videa. To je užitečné, když musíte ověřit nastavení nebo diagnostikovat problém.

Na výběr máte mezi těmito možnostmi:

Skrýt: Překrytí diagnostiky videa se nepoužije. Žádné překrytí diagnostiky videa. Výchozí nastavení.

Úroveň 1: Snímků za sekundu, kodek videa a rozlišení videa. Snímků za sekundu, kodek videa a rozlišení videa.

Úroveň 2: Snímků za sekundu, kodek videa, rozlišení videa, vícesměrové vysílání a stav hardwarové akcelerace. Snímků za sekundu, kodek videa, rozlišení videa, vícesměrové vysílání a stav hardwarové akcelerace.

Úroveň 3: Úroveň ladění. Úroveň ladění. Zejména pro správce systému k odstraňování potíží nebo optimalizaci výkonu systému.

Časové pásmo

Změňte časové pásmo, například pokud čas zobrazený na titulním panelu kamery neodpovídá vašemu aktuálnímu času. Vyberte předdefinované časové pásmo nebo vlastní časové pásmo:

  • Místní: Časové pásmo počítače, na kterém je spuštěn XProtect Smart Client

  • Časové pásmo serveru: Časové pásmo serveru

  • UTC

  • Vlastní časové pásmo: Pokud chcete konkrétní časové pásmo, vyberte tuto možnost a poté vyberte ze seznamu dostupných časových pásem v poli Vlastní časové pásmo.

Vlastní časové pásmo

Pokud jste vybrali Vlastní v poli Časové pásmo, můžete vybrat kterékoli časové pásmo dostupné v počítači. To je užitečné v situaci, kdy dva uživatelé v různých časových pásmech potřebují zobrazit incident. Když použijí stejné časové pásmo, bude pro ně snazší zjistit, že sledují stejný incident.

Formát zprávy ve formátu PDF

Pro PDF zprávy můžete zvolit formát A4 nebo Letter. Můžete vytvořiit zprávy o událostech.

Písmo zprávy ve formátu PDF

Vyberte písmo, které se má použít v PDF zprávách.

Protokolování (pro technickou podporu)

Povolení protokolování událostí aplikace, například když dojde ke spuštění alarmů. Jeho účelem je hlavně pomoci technické podpoře řešit problémy, které mohou v aplikaci XProtect Smart Client nastat.

Existují tři různé soubory protokolu:

  • ClientLogger.log
  • MIPLogger.log
  • MetadataLogger.log

Tyto protokoly jsou zde umístěné na zařízení, na kterém je nainstalovaná aplikace XProtect Smart Client:

C:\ProgramData\Milestone\XProtect Smart Client\Logs.

Tyto protokoly se liší od Systémových protokolů v aplikaci XProtect Management Client.