Skip to main content

XProtect Management Client

Tabblad Toegangscontrolegebeurtenissen

Last Updated: 1 minute read
Versie2026r1
TaalNederlands

Gebeurteniscategorieën organiseren gebeurtenissen en beïnvloeden het toegangscontrolegedrag. Je kunt bijvoorbeeld één alarm instellen om meerdere gebeurtenistypen te activeren.

Naam

Beschrijving

Toegangscontrolegebeurtenis

Hier worden de toegangscontrolegebeurtenissen vermeld die uit het toegangscontrolesysteem zijn geïmporteerd. Met de integratieplug-in kun je standaard gebeurtenissen in- en uitschakelen. Je kunt gebeurtenissen na de integratie altijd uitschakelen of inschakelen.

Als een gebeurtenis is ingeschakeld, wordt deze opgeslagen in de gebeurtenisdatabase en kunnen gebruikers hierop filteren in de XProtect Smart Client.

Brontype

Geeft de toegangscontrole-unit weer die de toegangscontrolegebeurtenis kan activeren.

Gebeurteniscategorie

Wijs gebeurteniscategorieën toe aan de toegangscontrolegebeurtenissen. Je kunt meerdere categorieën toevoegen.

Het XProtect koppelt automatisch relevante gebeurteniscategorieën aan de gebeurtenissen tijdens de integratie en maakt een standaardinstellingen. Je kunt de weergave op elk gewenst moment wijzigen.

Ingebouwde gebeurteniscategorieën zijn:

  • Toegang geweigerd

  • Toegang verleend

  • Toegangsaanvraag

  • Alarm

  • Fout

  • Waarschuwing.

Mogelijk worden de eigen gebeurtenissen en gebeurteniscategorieën van de integratieplug-in weergegeven en kun je ook je eigen gebeurteniscategorieën definiëren.

Belangrijk

Als je de gebeurteniscategorieën in XProtect Corporatewijzigt, zorg er dan voor dat de bestaande toegangscontroleregels nog steeds werken.

Door gebruiker gedefinieerde categorieën

Hiermee kunt u door de gebruiker gedefinieerde gebeurteniscategorieën maken, wijzigen of verwijderen.

Je wilt mogelijk gebeurteniscategorieën maken als de ingebouwde categorieën niet voldoen aan je vereisten, zoals wanneer je activerende gebeurtenissen definieert voor toegangscontroleacties.

De categorieën zijn van toepassing op alle integratiesystemen die aan het XProtect systeem zijn toegevoegd. Hiermee kun je systeemoverschrijdende afhandeling instellen, zoals bij alarmdefinities.

Als je een door de gebruiker gedefinieerde gebeurteniscategorie verwijdert, krijg je een waarschuwing als deze in gebruik is met een van je integraties. Als je deze nog steeds verwijdert, werken alle configuraties die met deze categorie zijn gemaakt, zoals toegangscontroleacties, niet meer.