Vinduet Bogmærke
Vinduet Bogmærke bliver kun vist, når du har aktiveret detaljerede bogmærker. Se Aktiver detaljerede bogmærker.
Bogmærke-vinduets layout ændrer sig afhængigt af, hvor du er i XProtect Smart Client, og af om du tilføjer et eller flere bogmærker. Klik nedenfor for at se billeder af vinduet.
Felter i vinduet Bogmærke.
Navn | Beskrivelse |
|---|---|
| Bogmærke-id | Et nummer, der automatisk tildeles bogmærket. |
| Tilføjet af | Personen der oprettede bogmærket. |
| Bogmærketidslinjen | Tidsvalgsklammerne viser start- og sluttidspunktet for de bogmærkede sekvenser. For at ændre på start- og sluttiden skal du trække i klammerne.
|
| Overskrift | Angiv en overskrift med op til 50 tegn. |
| Brug overskrift til alle i listen | Kun synlig, hvis du opretter flere bogmærker. Klik på teksten for at bruge samme overskrift til alle bogmærker. |
| Beskrivelse | Lader dig angive en beskrivelse. |
| Brug beskrivelse til alle i listen | Kun synlig, hvis du opretter flere bogmærker. Klik på teksten for at bruge den samme beskrivelse til alle bogmærker. |
